مدرسه مدیریت منابع انسانی

مدرسه مدیریت منابع انسانی

مدرسه مدیریت منابع انسانی (hrm school) با مدیریت جناب وحید میثاقی سالهاست که در زمینه آموزش مدیریت منابع انسانی فعالیت دارد و در تلاش است که ماموریت مهم خود در حوزه‌های آموزش، مشاوره، تحقیق و نشر مباحث مدیریتی را به نحو احسن به انجام برساند.

وحید میثاقی هستم
دانش‌آموخته رشته مهندسی صنایع از دانشگاه یزد و MBA از دانشگاه صنعتی شریف. سال 1380 رشته مهندسی صنایع را در دانشگاه یزد آغاز کردم، و این سرآغاز راهی بود که امروز بعد از گذشت سال‌ها قدر آن را بیشتر از گذشته می‌دانم. در این راه دوستانی یافتم یاری‌گر و مهربان که طی سالیان، لطف‌شان همواره شامل حال من شده است.
فعالیت جدی حرفه‌ای‌ام با گروه مپنا شروع شد. در پاییز ۱۳۸۷ زمانی که مشغول خدمت سربازی بودم متوجه آزمون جذب نیروی انسانی گروه مپنا شدم. در فرایندی چند مرحله‌ای که تا مرداد ۱۳۸۸ زمان برد، وارد گروه مپنا شدم. کار در واحد تضمین کیفیت در ترکیب با رشته مهندسی صنایع و زندگی در شهر یزد نگاهی سیستمی و فرایندی به مسائل به من داد.
در این مقطع، در ممیزی‌های واحد منابع انسانی به فرایندهای منابع انسانی علاقه‌مند شدم. تا این که در سال ۱۳۹۱ فرصتی پیش آمد تا به عنوان کارشناس توسعه سازمان و آموزش وارد حوزه منابع انسانی شوم. در بدو ورود به این عرصه تصور نمی‌کردم که حوزه منابع انسانی عمیق و گسترده باشد. دنیای کار کردن با آدم‌ها هر روز برایم جذاب‌تر می‌نمود.
ولی از همان ابتدا با این سوال مواجه می‌شدم که چه شد که وارد واحد منابع انسانی شدی؟ سوالی که با لحنی پرسیده می‌شد که انگار تنزل رتبه‌ای داشته‌ام، مخصوصا آن موقع که مدرک حرفه‌ای در مدیریت پروژه PMP را هم داشتم و پیشنهادهایی برای کار در واحدهای مدیریت و برنامه‌ریزی پروژه.
نفس پرسیدن این سوال یعنی اینکه مدیریت منابع انسانی هنوز جایگاه تخصصی خود را نیافته، گرچه این رویکرد در سال‌های اخیر کمی بهبود یافته است. در ادامه مسیر حرفه‌ای خودم در فروردین 1395 مدرک بین‌المللی حرفه‌ای در منابع انسانی (PHRi) را به عنوان نخستین نفر در ایران کسب کردم. درسال 1397 موفق به اخذ مدرک بین‌المللی مدیریت ارشد منابع انسانی (SPHRi) شدم.
سال 96 نخستین دوره آمادگی آزمون مدرک PHRi را برگزار کردم، مسیری که تا کنون ادامه داشته است. همیشه خود را در حال یادگیری و دانشجو می‌دانم. در این صفحه تلاش می‌کنم آنچه را که در حوزه منابع انسانی به نظر درست می‌آید، درج کنم.

وحید میثاقی-مدرسه مدیریت منابع انسانی

دانش‌آموخته مهندسی صنایع از دانشگاه یزد و MBA از دانشگاه صنعتی شریف

سال 1380 تا 1388

نخستین دارنده مدرک بین المللی در زمینه مدیریت منابع انسانی(PHRi)

سال 1395

دارنده مدرک بین المللی مدیریت ارشد منابع انسانی (SPHRi)

سال 1397

برگزارکننده نخستین آزمون مدرک PHRi

سال 1396